Czcionka:

Kontrast:

Przedszkole

W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych wiele zaś od tych, którzy są z nami.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci

Te dwa cytaty są nam bardzo bliskie. Zawsze o nich pamiętamy, bo też sami byliśmy kiedyś dziećmi. Prawdą jest to, że dziecko od samego urodzenia zaczyna się uczyć poznawać świat, początków chodzenia, mowy. Kolejnym krokiem jest nauka zachowania wśród rówieśników, poznania zasad dobrego wychowania, rozwijania swoich zainteresowań i kształtowania ich wraz z charakterem.

Nasza kadra pedagogiczna posiada nie tylko wiedzę potrzebną by opiekować się maluchami ale również potrafi słuchać i przekazywać wiedzę dotyczącą zainteresowań i problemów dzieci. W celu rozwinięcia zainteresowań dziecka mamy w ofercie szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. Priorytetem jest codzienna nauka języka angielskiego, zajęcia muzyczne, plastyczne, dla poprawnego rozwoju mowy dzieci w przedszkolu przebywa logopeda i rehabilitantka prowadząca zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Dodatkowo organizujemy dla naszych małych "odkrywców przygód" wycieczki terenoznawcze: spacery, wycieczki plenerowe z czego te ostatnie związane są ze współpracą z Jeziorną Osadą i działalnością Fundacji "Beztroski Przedszkolak" mającej swoją siedzibę w przedszkolu.

Przedszkole posiada trzy oddziały po 15 dzieci: starszaki - Żuczki, średniaki - Biedronki, Maluchy - Motylki. Oddział starszaków jest oddziałem zerówkowym.

Największym atutem przedszkola są małe grupy dzieci do 15 osób, z których każda ma własną salę dydaktyczną. Przedszkole posiada 45 miejsc, dzieciaczki pr owadzą naukę i bawią się w trzech salach. Łączna powierzchnia przedszkola wynosi ponad 170m2. Nad bezpieczeństwem naszych przedszkolaków czuwa 5 Pań, co daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że dzieciaczki świetnie się w nim czują. Ilość dzieci w grupach sprawia, że żadne nie pozostaje niezauważone i anonimowe.

Kadra:

• Dyrektor - Dorota Kelsz
  • Nauczycielka - Anna Skowronek nauczycielka grupy Biedronki
  • Nauczycielka - Dorota Kuryłko nauczycielka grupy Żuczki
  • Nauczycielka - Emilia Grzybowska nauczycielka grupy Motylki
  • Pomoc Nauczyciela - Magdalena Sobczyk

Przedszkole jest nastawione na szeroko rozumiany rozwój dziecka tak, aby:

• poznało radość płynacą z zabawy,
  • nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi,
  • z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat,
  • nauczyło się samodzielności,
  • nauczyło się zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami,
  • poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy.

Nasze przedszkolaki - wielkiego świata, rozwijają swoje zdolnosci i zainteresowania, są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole, chętnie podejmują nowe wyzwania, dobrze radzą sobie pokonując trudności.

Mają bogatą wiedzę o sobie i świecie oraz umiejętność życia w zgodzie z przyrodą.

Dla nas każde dziecko jest ważne.

• Zrobimy wszystko aby w naszym przedszkolu czuło się akceptowane i bezpieczne.
  • Stworzymy warunki do harmonijnego rozwoju, do bycia samodzielnym i odtwartym na nowe doświadczenia.
  • W naszym przedszkolu dostaje klucz do zdobywania wiedzy, do twórczych poszukiwań, inspiracją do działania.
  • Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie osiągneli gotowość szkolną i odnosili sukcesy w skole.
  • Dbamy o dobre relacje z rodzicami i środowiskiem.
Data dodania: 2017-01-12 21:25:32
Data edycji: 2018-03-29 21:50:11